Pijany traktorzysta zatrzymany przez dzielnicowego - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pijany traktorzysta zatrzymany przez dzielnicowego

Data publikacji 22.06.2020

Mieszkaniec gminy Lutocin przyszedł do posterunku pod wpływem alkoholu. Po czym wsiadł w ciągnik i odjechał. Dzielnicowy widząc całą sytuację podbieg za odjeżdżającym traktorzystą. Po 400 metrach dogonił mężczyznę.

W piątek w południe do Posterunku Policji w Bieżuniu zgłosił się mężczyzna. Chciał zgłosić nieporozumienie, do którego doszło między nim, a jednym z mieszkańców gminy Lutocin. Policjant wysłuchał mężczyzny, jednak była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu. Poinformował go o możliwości złożenia oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, gdy wytrzeźwieje.

Mężczyzna opuścił posterunek. Chwilę później dzielnicowy wychodząc w rejon służbowy zobaczył, że osoba, z którą rozmawiał kilka minut wcześniej wsiada do ciągnika i odjeżdża. Bez chwili wahania dzielnicowy pobiegł za traktorem. Po przebiegnięciu około 400 metrów zatrzymał kierującego i doprowadzeniem go ponownie do posterunku. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. 58-letni mieszkaniec gminy Lutocin nie posiadał prawo jazdy, gdyż stracił je dziesięć lat temu, również za jazdę pod wpływem alkoholu. O dalszym losie 58-latka zdecyduje sąd.

Autor: mł. asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony