Szczęśliwy finał poszukiwań 66-letniej mławianki - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 66-letniej mławianki

Data publikacji 26.06.2020

Mławscy policjanci po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli zaginioną kobietę. Cierpiąca na zaniki pamięci 66-latka kobieta, wyszła wczoraj z domu, nikogo o tym nie informując. Policję powiadomił mąż zaginionej.

Natychmiast po zgłoszeniu policja rozpoczęła poszukiwania chorej, starszej kobiety. Jak wynikało z ustaleń, po raz ostatni kobieta widziana była przed południem, w okolicach centrum Mławy. W akcji poszukiwawczej wzięło udział ponad 40 policjantów służby prewencyjnej oraz kryminalnej. Mławianka została odnaleziona o godz. 21.20 przez jeden z patroli, na drodze nr 563 w pobliżu Parceli Łomskich. Kobieta była zmęczona i osłabiona, policjanci wezwali karetkę pogotowia. Po zbadaniu i udzieleniu mławiance pomocy medycznej, została przekazana mężowi pod opiekę.

Mławska policja apeluje o uwagę oraz wrażliwość na los starszych osób, które podczas panujących upałów są narażeni na poważne konsekwencje zdrowotne. Jeśli łączy się to również z innymi schorzeniami, sytuacja może stać się niebezpieczna dla życia. Jeśli zatem widzimy starszą osobę, której zachowane świadczy, że poczuła się gorzej, opada z sił lub ma problem z dotarciem do domu, nie pozostawiajmy jej bez pomocy. Wystarczy zapytać, co się dzieje, zaoferować pomoc lub powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Ten prosty gest może uratować życie.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony