24-latek z marihuaną i amfetaminą zatrzymany przez raciąskich policjantów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

24-latek z marihuaną i amfetaminą zatrzymany przez raciąskich policjantów

Data publikacji 30.06.2020

Policjanci z raciąskiego komisariatu zatrzymali 24-latka posiadającego przy sobie blisko 80 gramów marihuany. W miejscu jego zamieszkania znaleźli jeszcze amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z posiadaniem i handlem narkotykami. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W niedzielne popołudnie policjanci z raciąskiego komisariatu zauważyli rowerzystę, który na widok radiowozu zareagował bardzo nerwowo i nagle zmienił kierunek jazdy. Jego zachowanie wydało się funkcjonariuszom podejrzane. Pojechali za mężczyzną i go zatrzymali. W czasie legitymowania okazało się, że jest to 24-letni raciążanin, który w żaden sposób nie potrafił wyjaśnić mundurowym swojej reakcji na widok radiowozu.

Szybko jednak wszystko się wyjaśniło. Pod koszulką mężczyzna miał ukrytą, przewieszoną przez ramię torbę, której nie było widać. W jej wnętrzu policjanci znaleźli sporą torbę foliową z zapięciem strunowym z suszem roślinnym. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że „strunówkę” znalazł rano na jednej z ulic. W czasie późniejszego przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli elektroniczną wagę, foliowe zawiniątko z suszem roślinnym i kolejną torebkę foliową, tym razem z białym proszkiem. W sumie zabezpieczonych zostało 80 gramów marihuany i 45 gramów amfetaminy.

24-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów związanych z udostępnianiem środków odurzających i substancji psychoaktywnych innym osobom oraz zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony