„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pierwszy wakacyjny wyjazd - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pierwszy wakacyjny wyjazd

Data publikacji 01.07.2020

To już szósty powiat na mapie mobilnego wskaźnika prędkości, a w okresie wakacyjnym pierwszy z dziewięciu jakie mazowiecka drogówka ma zamiar odwiedzić. Tym razem odbiorcami przedsięwzięcia byli mieszkańcy powiatu lipskiego.

Mobilny wskaźnik prędkości, ustawiony został w centrum Lipska na drodze krajowej nr 79,
a następnie na tej samej trasie w miejscowości Krępa Kościelna. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku na bieżąco dokonywali pomiarów prędkości pojazdów znajdujących się w okolicy przejść dla pieszych oraz wjeżdżających w obszar zabudowany. Ich zadaniem jak zawsze było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy pomimo wskazań wyświetlanych na mobilnym mierniku prędkości oraz świadomości zbliżania się do przejścia dla pieszych, poruszali się z nadmierną prędkością. Niestety takich interwencji nie brakowało.

W miejscowości Krępa Kościelna policjanci z lipskiej drogówki dokonali pomiaru prędkości, pojazdu poruszającego się z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym!
Na Kierowcę w związku z popełnionym wykroczeniem nałożono mandat karny w kwocie 500 zł i 10 pkt. karnych oraz zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

KIEROWCO! pamiętaj wjeżdżając w obszar zabudowany oraz zbliżając się do przejścia dla pieszych należy przede wszystkim: ZMNIEJSZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ oraz USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA „PASACH”. W zderzeniu z pojazdem poruszającym się z prędkością 50 km/h pieszy ma tylko około 50% szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km/h prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spadają praktycznie
do zera.


„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”

Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!

 

WRD KWP zs. w Radomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.72 MB)

Powrót na górę strony