Aktualności

Policjanci ruchu drogowego podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe

Data publikacji 20.02.2017

Jednym z elementów mogącym wpłynąć bezpośrednio na stan bezpieczeństwa na drogach jest czas pracy kierowców, a urządzeniem dzięki któremu można go monitorować jest tachograf. By skutecznie i profesjonalnie móc prowadzić kontrole drogowe pojazdów wyposażonych w coraz nowocześniejsze tachografy policjanci drogówki wciąż podnoszą swoje kwalifikacje w tym zakresie.

Tachograf to urządzenie pomiarowe rejestrujące przejechaną przez pojazd drogę, jego chwilową prędkość oraz czas pracy kierowcy i jego odpoczynku.

Obowiązek montowania tachografów na terenie Polski dotyczy pojazdów ciężarowych oraz autobusów a więc pojazdów, których kierujący podczas wykonywania swojej pracy odpowiadają często bezpośrednio za bezpieczeństwo wielu osób.

Niestety, często zdarza się, że kierujący samochodami ciężarowymi lub autobusami nie stosują się do nałożonych na nich ograniczeń czasu pracy. Skutkuje to zmęczeniem, które ma ogromny wpływ na zachowanie się kierowcy co może być bezpośrednią przyczyną tragedii na drodze.

Do zadań policjantów ruchu drogowego należy, między innymi kontrola tachografów, które są coraz nowocześniejsze i dokładniejsze.

Policjanci ruchu drogowego wciąż pogłębiają swoją wiedzę zakresie znajomości obsługi i kontroli tych urządzeń. Kolejne szkolenie w tym zakresie, miało miejsce w sobotę. Przygotowane zostało przez przez Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Policjanci z drogówki z Radomia, Białobrzegów, Grójca, Lipska, Przysuchy, Szydłowca, Zwolenia zapoznawali się z najnowocześniejszymi tachografami cyfrowymi.

 

Powrót na górę strony