Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 14.07.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1037 wykroczeń na drogach naszego województwa, 732 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 21 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 895 mandatów, a w 25 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 26 praw jazdy oraz 67 dowodów rejestracyjnych, 4 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Powrót na górę strony