Aktualności

Policjanci zatrzymują włamywaczy

Data publikacji 21.02.2017

Radomscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o włamania. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II w Radomiu wyjaśniali sprawę włamania do jednego z mieszkań na ulicy Domagalskiego. Skradziono tam portfel z zawartością karty bankomatowej. Później w krótkich odstępach czasu ktoś płacił za zakupy oraz wypłacał gotówkę z bankomatów na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili podejrzanych o to przestępstwo i zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia w wieku 45 i 55 lat. Obaj trafili do policyjnej celi. Jak się okazało młodszy z mężczyzn najpierw ukradł klucze do mieszkania, w którym często przebywał, a następnie wykorzystując nieobecność domowników wszedł do środka i ukradł kartę swojej niedoszłej teściowej.

Funkcjonariusze Komisariatu III otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na ulicy Siewnej w Radomiu. Nieznany sprawca włamał się do domu jednak nic zginęło z mieszkania.

Krótko po otrzymaniu informacji o tym policjanci zatrzymali podejrzanego. To 26-latek mieszkający w okolicy. Mężczyzna wiedział, ze właścicielka jest w szpitalu i postanowił wykorzystać okazję by okraść mieszkanie. Ponieważ jednak nie znalazł nic wartościowego, niczego nie zabrał.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Powrót na górę strony