Aktualności

Demolowali zaparkowane samochody - po pościgu zatrzymali ich ostrołęccy policjanci

Data publikacji 21.07.2020

Na prawie 8 tysięcy złotych oszacowane zostały straty powstałe w wyniku działania dwóch wandali, którzy dzisiejszej nocy zniszczyli 6 samochodów. Sprawcy po zdarzeniu zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani przez policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego. Byli cali zakrwawieni, ponieważ wcześniej doszło...między nimi do bójki. Obaj agresorzy trafili do policyjnego aresztu.

Całe zdarzenie miało swój początek wczoraj przed północą. To właśnie wtedy dyżurny ostrołęckich mundurowych odebrał zgłoszenie mówiące o tym, że przed jedną z posesji doszło do bójki, po której mężczyźni zaczęli demolować zaparkowane samochód. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że agresorzy kopali i uderzali w nie pięściami. W wyniku ich działania wybite zostały m.in. szyby, urwane lusterka. Po zdarzeniu mężczyźni uciekli. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. W jego wyniku zatrzymano dwóch mieszkańców Ostrołęki

Obaj (27 i 34 lata) mieli zakrwawione ubrania. Jeden z nich tłumaczył ten fakt policjantom, że sam specjalnie przewracał się idąc chodnikiem, po czym kilkukrotnie zmieniał zdanie. Obaj mężczyźni byli bardzo agresywni, czuć było od nich alkohol i mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Łącznie mężczyźni uszkodzili 6 samochodów, właściciele 4 z nich już oszacowali straty, które wynoszą prawie 8 tysięcy złotych.

Agresorzy po wykonaniu niezbędnych czynności zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Dziś będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe. Niewykluczone, że jeszcze usłyszą zarzuty dotyczące m.in. zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony