Aktualności

Z nożem napadł na mężczyznę. Kilka minut później został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 22.02.2017

Do 10 lat więzienia grozi 59-latkowi po tym, jak zaatakował nożem klienta sklepu spożywczego. Agresor został zatrzymany przez policjantów tuż po zdarzeniu. Już został aresztowany na okres 3 miesięcy.

W minioną niedzielę dyżurny przasnyskiej komendy został poinformowany o rozboju, do którego doszło przed sklepem spożywczym we wsi Parciaki. 59-letni mężczyzna wszedł do sklepu, gdzie zza paska spodni wypadł mu nóż. Mężczyzna wymachując nożem groził właścicielce sklepu śmiercią. Gdy jeden z klientów stanął w obronie kobiety, agresor użył gazu łzawiącego. Wówczas doszło między mężczyznami do szarpaniny. 59-latek zaatakował nożem 32-latka. Zranił ofiarę w nogę.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli grupę osób i uciekającego na widok radiowozu mężczyznę. Funkcjonariusze zaczęli gonić uciekającego napastnika. Mężczyzna cały czas wymachiwał nożem i rozpylał gaz. Po kilku minutach został zatrzymany. Do czasu przyjazdu pogotowia, policjanci udzielili rannemu mężczyźnie pomocy medycznej, zakładając mu na nogę opaskę uciskową z jego paska.

Sprawcą rozboju okazał się znany przasnyskim policjantom 59-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Wobec mężczyzny zastosowano areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Ewa Śniadowska

Powrót na górę strony