Aktualności

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - akcja mazowieckich policjantów na radomskich drogach

Data publikacji 24.07.2020

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” – to hasło akcji podczas której policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących jakie zagrożenia niesie za sobą ignorowanie ograniczenia prędkości.

Tym razem mobilny wskaźnik pomiaru prędkości można było spotkać na drogach Radomia. Ustawiony on został w okolicy przejść dla pieszych, na których dochodziło do groźnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci mazowieckiej drogówki współpracowali z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy wyposażeni byli w legalizowany laserowy miernik prędkości, a ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością.

Prędkość to nadal główna przyczyna tragedii na drogach. Wciskając coraz mocniej pedał gazu, często nie myślimy o konsekwencjach takiego zachowania.

„Wypadki drogowe przydarzają się innym, mnie się to nie zdarzy” - czy na pewno tak jest? Zbyt często refleksja przychodzi, gdy dojdzie do tragedii. A to jest już zdecydowanie za późno. To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.


„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”

Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!

Powrót na górę strony