Pijany z zakazem zatrzymany po pościgu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pijany z zakazem zatrzymany po pościgu

Data publikacji 27.07.2020

Nietrzeźwy kierujący, z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, wyprzedził oznakowany radiowóz w miejscu niedozwolonym. By uniknąć konsekwencji nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W sobotę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego węgrowskiej komendy reagując na popełnione wykroczenie przez kierującego jeepem, który wyprzedził oznakowany radiowóz w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania pojazdów, chcieli zatrzymać go do kontroli. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozie.

Kierujący nie reagując na nie, poruszał się dalej. Po wyprzedzeniu pojazdu i zrównaniu się z nim policjanci dali tarczą znak do zatrzymania. Kierujący zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. W wyniku podjętego pościgu i zablokowaniu ulicy, kierujący został zatrzymany. Podczas ucieczki kierujący zmuszał innych do, by zjeżdżali na chodnik lub pobocze.

Teraz 50-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (miał ponad 1,5 promila w organizmie), kierowanie pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Autor: mł.asp. Monika Księżopolska

 

Powrót na górę strony