Aktualności

Rok funkcjonowania mazowieckiej grupy SPEED – działamy dalej...

Data publikacji 29.07.2020

O tym, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków drogowych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Problemem jest jednak przeciwdziałanie temu zjawisku – nie da się ustawić fotoradarów co 100 metrów na każdej ulicy. Jednym z rozwiązań – poza edukacją kierujących i pracą nad zmianą ich mentalności są dynamiczne kontrole prowadzone przez policjantów służby ruchu drogowego, w tym mazowieckiej grupy SPEED.

Działania prowadzone przez funkcjonariuszy mazowieckiej drogówki z grupy SPEED, to patrole które każdego dnia reagują na nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym na naszych drogach. Bo życie ludzkie jest najwyższą wartością.

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 949 wykroczeń na drogach garnizonu Mazowsza, 590 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 18 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 829 mandaty, a w 27 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 22 praw jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych, 7 pijanych kierujących i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa SPEED, która dyscyplinuje kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

WRD KWP zs. w Radomiu

Film Speed

Pobierz plik Speed (format mp4 - rozmiar 24.55 MB)

Powrót na górę strony