Wyszkowscy policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości 30 tys. zł - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wyszkowscy policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości 30 tys. zł

Data publikacji 30.07.2020

Wyszkowscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali 38-letnią kobietę podejrzewaną o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi rożnych marek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 270 sztuk koszulek i bluz, których wartość wstępnie oszacowano na blisko 30 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek rano policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wyszkowskiej komendy udali się na targowisko miejskie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednym ze stoisk można kupić odzież z podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek. Policjanci odnaleźli stragan z nielegalną odzieżą. 38-letnia sprzedwczyni była kompletnie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy. Śledczy w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 270 sztuk koszulek i bluz, których wartość wstępnie oszacowano na blisko 30 tys. zł.

Kobieta została zatrzymana i noc spędziła w celi policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi czyniąc z tego stałe źródło dochodu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej dozoru policyjnego.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony