Aktualności

W stanie upojenia alkoholowego uderzył w samochód i uciekł - szybko zatrzymali go policjanci z Kadzidła

Data publikacji 30.07.2020

Bardzo szybkie działania policjantów z posterunku w Kadzidle pozwoliły na zatrzymanie pijanego kierowcy, który wczoraj na jednej ze stacji paliw kolizję i uciekł. Po półgodzinnych poszukiwaniach policjanci zatrzymali podejrzanego o kolizję. Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Zwalczanie pijanych kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jest jednym z ważniejszych zadań policjantów. Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy każdej doby udaremniają jazdę pijanym kierowcom. Wczoraj około godz. 23 dyżurny ostrołęckich mundurowych otrzymał informację, że na jednej ze stacji paliw na terenie gm. Kadzidło doszło do kolizji z udziałem prawdopodobnie pijanego kierowcy. Osoba zgłaszająca powiedziała, że w jej zaparkowany samochód uderzył kierowca mercedesa powodując uszkodzenie jej pojazdu i po zdarzeniu uciekł z miejsca.

Natychmiast w działania zaangażowali się policjanci z miejscowego posterunku policji, którzy sprawdzali miejsca, gdzie sprawca może przebywać. Komunikat o zdarzeniu wraz z rysopisem został przekazany do wszystkich patroli, które pełniły służbę. Niespełna pół godziny od zdarzenia policjanci z Kadzidła, w miejscowości Rososz, zauważyli jadącego mercedesa, którego kierowca miał problemu z utrzymaniem toru jazdy. Pojazd zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zmuszając inne samochody do zatrzymania.

Funkcjonariusze zatrzymali mercedesa. Za jego kierownicą siedział kompletnie pijany 34-latek Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali bezmyślnemu kierowcy prawo jazdy, które posiadał niemal na wszystkie kategorię pojazdów. Natomiast auto, którym się poruszał zostało odholowane na policyjny parking. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony