Aktualności

Okradł pacjentkę w szpitalu, a pościg próbował zmylić farbując włosy

Data publikacji 23.02.2017

Siedleccy policjanci zatrzymali 16-latka, który przebywając na oddziale urologicznym miejscowego szpitala okradł jedną z pacjentek. Tuż po przestępstwie został zatrzymany przez policjantów, których próbował zmylić farbując włosy.

Wczoraj ok. godz. 11 dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez 30-letnią pacjentkę oddziału urologicznego siedleckiego szpitala wojewódzkiego, że została okradziona. Sprawca zabrał pokrzywdzonej portfel z pieniędzmi oraz kartę do bankomatu. Dyżurny uzyskał dość szczegółowy rysopis podejrzewanego o kradzież młodego mężczyzny przebywającego również na tym samym oddziale.

Informacja o rysopisie sprawcy została natychmiast przekazana do patroli pełniących służbę w mieście. Jeden z nich zauważył podobnego młodzieńca, lecz kolor włosów mężczyzny był inny niż podawany przez pokrzywdzoną. W trakcie legitymowania okazało się, że to podejrzewany 16-latek, a włosy przefarbował, aby nie zostać rozpoznanym.

Nieletni został zatrzymany. Policjanci odnaleźli przy nim część skradzionej gotówki. Następnie trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Za swój czyn odpowie przed siedleckim sądem rodzinnym i nieletnich.

autor: podinsp. Jerzy Długosz

Powrót na górę strony