Sprawcy kradzieży w galerii handlowej zatrzymani po pościgu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Sprawcy kradzieży w galerii handlowej zatrzymani po pościgu

Data publikacji 24.02.2017

Policjanci z Chorzel zatrzymali po pościgu czterech sprawców kradzieży ubrań w galerii handlowej. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia. W zatrzymaniu aktywny udział brał policjant będący na wolnym.

Dyżurny przasnyskiej policji otrzymał zgłoszenie od pracownika miejscowej galerii handlowej, że cztery młode osoby w wieku około 20-30 lat ukradły odzież, w tym kurtki, spodnie i buty. Złodzieje skradziony towar wrzucili do czerwonego opla, którym odjechali w nieznanym kierunku. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, a drogą radiową przekazał informację o zdarzeniu policjantom pełniącym służbę na terenie powiatu. Po krótkim czasie dyżurny otrzymał kolejną informację od pracownika jednej ze stacji paliw, że kierowca czerwonego opla zatankował paliwo, po czym nie płacąc odjechał. Towarzyszące mu osoby ze sklepu ukradły dwie butelki wódki i piwo.

W tym samym czasie, policjant wracając do domu, zauważył na drodze w Chorzelach czerwonego opla jadącego z nadmierną prędkością. Policjant prywatnym samochód pojechał za pędzącym oplem, informując dyżurnego, gdzie jedzie podejrzane auto. W Chorzelach kierujący oplem gwałtownie zahamował próbując zgubić radiowóz, który włączył się do pościgu. Jednak mundurowi uniemożliwili oplowi dalszą jazdę.

Sprawcy zostali zatrzymani i dowiezieni do komendy. Podejrzanymi okazali się dwaj mężczyźni (27- i 34 lata) oraz dwie kobiety (22- i 35 lat). W samochodzie funkcjonariusze znaleźli skradzioną odzież. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

asp. szt. Ewa Śniadowska

 

Powrót na górę strony