Aktualności

Wakacyjne działania mazowieckiej grupy SPEED

Wakacje to czas odpoczynku, urlopów oraz przerwy od zajęć szkolnych. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów. Te najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania zmotoryzowanych od ponad roku są ujawniane przez policjantów grupy SPEED. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Należy pamiętać, iż jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących poruszającymi się pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi po to by zwalczać agresywne zachowania na drodze powstała mazowiecka grupa SPEED. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Wakacje to również czas intensywnej pracy mundurowych. W ubiegły piątek na drodze krajowej nr 8 patrole SPEED z Mazowsza wspólnie z patrolami z KWP Białystok oraz KSP Warszawa przeprowadziły akcję „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Celem akcji były dynamiczne pomiary prędkości na drodze krajowej nr 8 i monitorowanie kierujących, którzy poruszali się tym ciągiem komunikacyjnym. Okres wakacyjny to czas intensywnych przejazdów oraz znacznie zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Właśnie dlatego patrole SPEED wyjeżdżają na drogi krajowe i reagują na wszelkie przejawy łamania przepisów drogowych. . Bezpieczeństwo na drogach to główny cel i priorytet funkcjonowania patroli SPEED.

 

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 786 wykroczeń na drogach naszego województwa, 527 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 700 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 21 praw jazdy oraz 52 dowody rejestracyjne, 4 pijanych kierowców i 5, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

 

Powrót na górę strony