Aktualności

Działania mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 17.08.2020

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 914 wykroczeń na drogach naszego województwa,693 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 26 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 787 mandatów, a w 26 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 28 praw jazdy oraz 50 dowodów rejestracyjnych, 7 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Wakacje to czas odpoczynku, urlopów oraz przerwy od zajęć szkolnych. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów. Te najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania zmotoryzowanych od ponad roku są ujawniane przez policjantów grupy SPEED

138 km/h to w terenie zabudowanym stanowczo za szybko. Kierowcy, którzy poruszają się z taką prędkością muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest utrata prawa jazdy. W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Troszyn (pow. ostrołęcki) jeden z kierowców w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 90 km/h. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z grupy SPEED, którzy przerwali niebezpieczną jazdę młodemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego. Nieodpowiedzialny kierowca poza utartą uprawnień otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych. Informujemy, że nie ma przyzwolenia na brawurę, kierowcy, którzy w dalszym ciągu będą stwarzać zagrożenie na drodze muszą się liczyć ze stanowczą reakcją ze strony policjantów łącznie z zatrzymaniem prawa jazdy.

Informujemy, że wobec kierowców, którym droga publiczna myśli się z torem wyścigowym funkcjonariusze nie będą stosowali taryfy ulgowej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo na niej czuć się bezpiecznie. Szanujmy zdobyte czasami z wielkim trudem prawo jazdy, m.in. poruszając się zgodnie z przepisami. Chwila beztroski nieodpowiedzialnego kierowcy może kosztować ŻYCIE.

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.68 MB)

Powrót na górę strony