Aktualności

Wakacyjne działania mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 20.08.2020

Wakacje to czas urlopów odpoczynku, oraz przerwy od zajęć szkolnych. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów. Dlatego też jest jest to wytężony okres pracy dla mazowieckich policjantów grupy SPEED, którzy objęli szczególnym nadzorem DK 61.

Należy pamiętać, iż jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi po to by zwalczać agresywne zachowania na drodze powstała mazowiecka grupa SPEED. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Tym samym pojawiają się tam, gdzie dochodzi do łamania przepisów. We wtorek na „celowniku” funkcjonariusze z KPP w Makowie Mazowieckim, KMP w Ostrołęce oraz KPP w Ostrowi Mazowieckiej wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED znalazła się mazowiecki odcinek drogi krajowej nr 61. Głównym celem było zwiększenie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z grupy ,,SPEED’’ na krajowej 61 dokonywali dynamiczno-statycznego pomiaru prędkości w systemie kaskadowym. Można było zauważyć, że obecność patroli policyjnych wpłynęła na poprawę zachowań kierujących w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.

 

Interesuje na Twoje BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze.

Powrót na górę strony