Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 25.08.2020

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 957 wykroczeń na drogach naszego województwa, 726 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 14 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 853 mandaty, a w 18 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy oraz 45 dowodów rejestracyjnych, 7 pijanych kierowców i , którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

Powrót na górę strony