Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 04.09.2020

Wspólne działania wyszkowskich policjantów z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Wyszkowa 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mundurowi zajęli także kilka tysięcy złotych. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali wczoraj „salon gier”, gdzie zabezpieczyli 7 automatów.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: kom. Damian Wroczyński

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 507.34 KB)

Powrót na górę strony