„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!”

Data publikacji 10.09.2020

„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” – policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniach związanych ignorowaniem ograniczenia prędkości.

Mobilny wskaźnik pomiaru prędkości można było spotkać na drogach powiatu ciechanowskiego. Urządzenie pracowało w okolicy przejść dla pieszych, na których dochodziło do groźnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym m.in. w miejscowości Kraszewo przy drodze krajowej K-50 i w miejscowości Pomorze, przy drodze krajowej K-60. Policjanci mazowieckiej drogówki tym razem współpracowali z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, którzy wyposażeni byli w legalizowany laserowy miernik prędkości, a ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością.

#PRĘDKOŚĆ to nadal główna przyczyna tragedii na drogach. Wciskając coraz mocniej pedał przyspieszenia, często nie myślimy o konsekwencjach takiego zachowania.

„Wypadki drogowe przydarzają się innym, mnie się to nie zdarzy” - czy na pewno tak jest? Zbyt często refleksja przychodzi, gdy dojdzie do tragedii. A to jest już zdecydowanie za późno. Dbałość o #BEZPIECZEŃSTWO to obowiązek, a nie pusty slogan ciągle powtarzany lecz często bagatelizowany przez uczestników ruchu drogowego.

Jedź wolniej nie dlatego, że przy drodze możesz spotkać policjanta czy fotoradar – jedź wolniej bo tak jest bezpieczniej.

„BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.65 MB)

Powrót na górę strony