Zachowywali się nerwowo, bo mieli narkotyki - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zachowywali się nerwowo, bo mieli narkotyki

Data publikacji 16.09.2020

Do 3 lat więzienie grozi trzem mieszkańcom pow. mławskiego zatrzymanym przez raciąskich policjantów. Funkcjonariusze znaleźli przy nich narkotyki - amfetaminę i marihuanę.

Kilka dni temu w nocy policjanci z raciąskiego komisariatu na stacji paliw zauważyli busa, a przy nim siedmiu mężczyzn. Osoby te na widok radiowozu wyraźnie się zmieszały i zaczęły nerwowo zachowywać. W czasie legitymowania okazało się, że są to mieszkańcy pow. mławskiego (24-44 lata). W czasie kontroli odzieży i bagażu znaleźli powód nerwowego zachowania mężczyzn.

W torbie, którą miał na ramieniu 24-latek policjanci znaleźli amfetaminę. W czasie późniejszego przeszukania odzieży, okazało się, że jeszcze jedną torebkę strunową z taką samą zawartością młody mężczyzna schował pod bielizną. 25-latek, w podręcznej saszetce, ukrywał torebkę foliową z białym proszkiem, a w jego bagażu mundurowi znaleźli jeszcze dwie torebki z marihuaną. W plecaku kolejnego mężczyzny, 33-latka, funkcjonariusze ujawnili zawiniątko foliowe z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że była to amfetamina i marihuana.

Trzej mężczyźni, przy których policjanci znaleźli zakazane substancje zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im do 3 lat więzienia.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony