Aktualności

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 17.09.2020

Łosiccy policjanci zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich. W sumie z zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 2,5 kg suszu. Podejrzany decyzją sądu, trafił już do aresztu na 3 miesiące.

W weekend funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się na prywatnej działce na terenie gminy Platerów. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 123 rośliny. Wyniki badań chemicznych potwierdziły, że ujawnione rośliny to zakazane prawem konopie indyjskie.

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 31-letniego mężczyznę z powiatu łosickiego, który w trakcie wizyty mundurowych właśnie doglądał swoich roślin. Plantacja była prowadzona profesjonalnie, były rozprowadzone nawodnienia i sprzęt potrzebny do pielęgnacji. Na dodatek mężczyzna w domu również posiadał zakazane substancje. W sumie ponad 20 gramów marihuany. Z uprawianych roślin można było by uzyskać ponad 2,5 kg gotowego do wprowadzenia na rynek suszu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Uprawa konopi, innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Nina Zaniewicz

Powrót na górę strony