PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” - na terenie powiatu pułtuskiego - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” - na terenie powiatu pułtuskiego

Data publikacji 21.09.2020

PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pod takim hasłem policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniu jakie powodują ignorując ograniczenia prędkości.

To już kolejne takie przedsięwzięcie z wykorzystaniem tzw. mobilnego wskaźnika prędkości. Tym razem urządzenie ustawiono na terenie powiatu pułtuskiego. We wspólnej służbie uczestniczyli policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego KWP w Radomiu i KPP w Pułtusku. Funkcjonariusze z Pułtuska wyposażeni byli w legalizowany laserowy miernik prędkości. Ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń jechali ze zbyt dużą prędkością. Akcje tego typu będą kontynuowane.

„Wypadki drogowe przydarzają się innym, mnie się to nie zdarzy” - czy na pewno tak jest? Zbyt często refleksja przychodzi, gdy dojdzie do tragedii. A to jest już zdecydowanie za późno. To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować.

 
WRD KWP zs. w Radomiu

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.66 MB)

Powrót na górę strony