Policjant po służbie zatrzymał złodzieja - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Data publikacji 21.09.2020

Zastępca Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jadąc samochodem po służbie do domu zauważył uciekającego mężczyznę, którego goniły dwie osoby. Zatrzymał pojazd, ruszył w pościg i złapał sprawcę kradzieży. Zatrzymany trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Radomiu na ulicy Wolanowskiej. Wracający do domu po służbie policjant zauważył uciekającego ze skrzynką z terenu posesji młodego mężczyznę, którego goniły i starały się zatrzymać dwie osoby. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd i natychmiast ruszył w pościg za mężczyzną. Złapał i obezwładnił uciekiniera, który jak się okazało ukradł przedmioty z terenu prywatnej posesji. Na miejsce przyjechał umundurowany patrol. Jak ustalono, 26-latek w ciągu dnia kilkukrotnie wchodził na teren posesji, a skradzione przedmioty wynosił poza jej teren by później spokojnie je zabrać. Ukradł m.in. rower, kilka roślin iglastych, a także po wybiciu szyb w zaparkowanych tam pojazdach ukradł m.in. narzędzia.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a następnie przedstawiono mu zarzuty. Odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem, a za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony