Policjanci pomogli ustalić dane zaginionego i zaopiekowali się jego psem - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci pomogli ustalić dane zaginionego i zaopiekowali się jego psem

Data publikacji 24.09.2020

Policjanci z szydłowieckiej Policji pomogli ustalić dane wycieńczonego 84-letniego mieszkańca powiatu skarżyskiego, który oddalił się z miejsca zamieszkania. Zaopiekowali się też psem, który nie opuścił swojego pana.

W miniony wtorek po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Barak w rejonie drogi serwisowej trasy S7 przemieszcza się mężczyzna, który dziwnie się zachowuje. Skierowany na miejsce patrol po dokładnym sprawdzeniu terenu dojechał do miejsca, gdzie z mężczyzną rozmawiali już ratownicy medyczni. Mężczyzna był przytomny, ale z powodu choroby i wycieńczenia kontakt z nim był bardzo utrudniony. Jak się okazało medycy próbowali ustalić dane seniora, co nie było łatwe. Pomogli mundurowi.

Po uzyskaniu cząstkowych danych przez policjantów i przekazaniu dyżurnemu szydłowieckiej komendy okazało się, że jest to mieszkaniec powiatu skarżyskiego, który w tym dniu oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku i jest poszukiwany przez skarżyską Policję jako osoba zaginiona. Wycieńczony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Z mężczyzną był również jego pies, który nie opuścił swojego pana i przebyli razem kilka kilometrów. Szydłowieccy policjanci zaopiekowali się czworonogiem dali mu pić i jeść, a następnie przekazali przybyłej na miejsce rodzinie odnalezionemu mężczyzny.

Autor: sierż. szt. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony