Podejrzani o napad na sklep trafili do aresztu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podejrzani o napad na sklep trafili do aresztu

Data publikacji 02.03.2017

Płoccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu na sklep w Nowej Korzeniówce. Mężczyźni używali broni pneumatycznej raniąc właścicielkę sklepu. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani.

Do napadu doszło w połowie lutego. Do sklepu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grożąc bronią zażądali pieniędzy. Jeden z nich podszedł do kasy i ukradł pieniądze. Drugi natomiast podszedł do właścicielki i groził jej bronią. W czasie, gdy kobieta zaczęła się bronić, napastnik wystrzelił w jej kierunku, raniąc ją w rękę i udo. Po wszystkim obaj mężczyźni uciekli.

Policjanci z płockiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, którzy zajmowali się tą sprawą, ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z napadem. Byli to 18- i 26 latek, którzy byli bezpośrednio zamieszani w przestępstwo oraz 22-letni mieszkaniec gminy Gąbin, który podwiózł sprawców na miejsce zdarzenia.

Mężczyznom został przedstawiony zarzut rozboju. Na podstawie zgromadzonego do tej pory w sprawie materiału dowodowego prokurator wystąpił do sądu w wnioskami o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn. Wobec mężczyzny, który był kierowcą, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

asp. szt. Krzysztof Piasek

Powrót na górę strony