Aktualności

MazowieckA grupa SPEED

Data publikacji 29.09.2020

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej drogówki. Wśród nich są policjantów należących do grupy SPEED, w której nie ma osób przypadkowych. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.

Prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowych należących do grupy SPEED nie obowiązują granice administracyjne powiatów. Może się zdarzyć, że radiowóz nieoznakowany z terenu Radomia pojawi się w Grójcu, Kozienicach lub innym mieście na terenie naszego województwa. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1028 wykroczeń na drogach naszego województwa, 752 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 27 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 900 mandatów, a w 23 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 33 prawa jazdy oraz 56 dowodów rejestracyjnych 4 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

 

  • Policjanci Ruchu Drogowego podczas kontroli pojazdu ciężarowego
  • Policjanci Ruchu Drogowego stojący przy oznakowanym radiowozie
  • Laserowy miernik prędkości wskazujący prędkość 118 kilometrów na godzinę
Powrót na górę strony