Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 12.10.2020

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej drogówki. Wśród nich są policjantów należących do grupy SPEED, w której nie ma osób przypadkowych. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.

Prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowych należących do grupy SPEED nie obowiązują granice administracyjne powiatów. Może się zdarzyć, że radiowóz nieoznakowany z terenu Radomia pojawi się w Grójcu, Kozienicach lub innym mieście na terenie województwa. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1035 wykroczeń na drogach naszego województwa, 748 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 24 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 919 mandatów, a w 10 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 24 prawa jazdy oraz 40 dowodów rejestracyjnych jednego pijanego kierowcę i 4, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.41 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony