Ujęcie obywatelskie sprawcy rozboju - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Ujęcie obywatelskie sprawcy rozboju

Data publikacji 15.10.2020

Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który podczas spaceru z rodziną zauważył, jak do idącej z zakupami starszej kobiety podbiegł mężczyzna i wyrwał jej torebkę damską. Teraz 37-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, nieznany mężczyzna podbiegł do 79-latki i chwycił za torbę, którą miała na ramieniu. Kobieta trzymała torebkę, w której miała kilka tysięcy złotych wypłaconych z banku. Sprawca przewrócił kobietę, wyrywał jej torebkę i zaczął uciekać. Świadkiem zajścia był spacerujący z rodziną mężczyzna, który bez chwili wahania pobiegł za sprawcą i ujął go, a następnie przekazał w ręce policji.

37-latek zastał aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia. Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie, to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy przekazać Policji.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Mazurek

 

Powrót na górę strony