Podsumowanie działań „Truck & Bus” prowadzonych na mazowieckich drogach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie działań „Truck & Bus” prowadzonych na mazowieckich drogach

Data publikacji 15.10.2020

Mazowieccy funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili na terenie województwa działania prewencyjne pn. Truck&Bus, które ukierunkowane były w szczególności na ujawnianie nieprawidłowości występujących w drogowym transporcie osób i rzeczy. Efekt pracy policjantów to kontrola ponad 1870 pojazdów, zatrzymanie 137 dowodów rejestracyjnych i 11 praw jazdy.

W dniu 12-13 października na drogach garnizonu mazowieckiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Mimo iż nadrzędnym celem działań było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali także uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W ramach działań sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy.

Na Mazowszu kontroli poddano 1879 pojazdów, z czego 833 to pojazdy ciężarowe, a 241 to autobusy. W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili 298 przekroczeń prędkości, 82 z nich popełnili kierujący pojazdami ciężarowymi i 3 autobusami. Policjanci w 34 przypadkach nie dopuścili pojazdów do dalszej jazdy. Skutkiem lekceważenia przepisów było podjęcie przez policjantów 831 interwencji związanych z popełnieniem przez kierujących wykroczeń. W czasie działań zatrzymanych zostało 137 dowodów rejestracyjnych, a 11 kierujących straciło prawo jazdy.

Efekty działań utwierdziły policjantów w przekonaniu, że polscy kierowcy jeżdżą szybko pomimo wysokich grzywien za te wykroczenia, a stan techniczny pojazdów pozostawia wiele do życzenia.

 

„CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

 

„Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”

 

Powrót na górę strony