Poszukiwany wpadł podczas kradzieży elektronarzędzi - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Poszukiwany wpadł podczas kradzieży elektronarzędzi

Data publikacji 16.10.2020

Wyszkowscy policjanci prewencji zatrzymali 26-letniego recydywistę, którego ujęli pracownicy sklepu. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia. Jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzut w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku więzienia.

W środę dyżurny wyszkowskiej komendy został powiadomiony o ujęciu przez pracowników sklepu mężczyzny, który ukradł elektronarzędzia. Do wyszkowskiego sklepu budowlanego natychmiast udali się policjanci Wydziału Prewencji, którzy zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Amator cudzej własności w trakcie popełnienia przestępstwa był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że wyszkowianin był poszukiwany do odbycia kary więzienia i już wcześniej odpowiadał za kradzieże.

Policjanci ustalili, że nie jest to pierwsze przestępstwo zatrzymanego. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży do którego się przyznał. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec Wyszkowa trafił do policyjnego aresztu a z niego prosto za kratki więzienia.

Autor: kom. Damian Wroczyński

 

Powrót na górę strony