Bez uprawnień, samochodem bez ważnych badań, za to z narkotykami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Bez uprawnień, samochodem bez ważnych badań, za to z narkotykami

Data publikacji 16.10.2020

Do trzech lat więzienia grozi 32-latkowi zatrzymanemu przez płońskich policjantów. Mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień, bez aktualnych badań technicznych, za to posiadał przy sobie narkotyki. Pobrana została od niego krew do badań w celu ustalenia zawartości w organizmie zakazanych substancji.

W środowe popołudnie policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu patrolowali teren miejscowości Gralewo. W pewnym momencie ich uwagę zwróciło daewoo, którego kierujący widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył, a następnie zatrzymał auto na parkingu naprzeciwko sklepu. Następnie w pośpiechu próbował uciec do „spożywczaka". Funkcjonariusze poszli za nim i wylegitymowali mężczynę. Był nim 32-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Cały czas, w czasie rozmowy z policjantami, mężczyzna był niespokojny i wyraźnie czymś podenerwowany. Podczas sprawdzenia wnętrza jego samochodu policjanci znaleźli foliowe zawiniątko z suszem roślinnym - marihuaną. Mundurowi sprawdzili 32-latka i pojazd w policyjnych bazach danych. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych. Pojazd odholowany został na strzeżony parking, a kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna za kierowanie samochodem bez uprawnień ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych. W związku z brakiem badań technicznych funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny daewoo. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Została od niego pobrana krew do badań, celem sprawdzenia czy w czasie kierowania pojazdem był pod działaniem środków odurzających. Wkrótce może usłyszeć dodatkowe zarzuty.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony