Aktualności

Bezpieczeństwo na drogach w okresie Wszystkich Świętych

Data publikacji 30.10.2020

Przełom października i listopada to czas, kiedy znacząco nasila się ruch przy cmentarzach i w okolicach kościołów, a także na drogach dojazdowych do większych miast. Ze względu na stan epidemii od 31 października do 2 listopada zamknięte będą cmentarze, dlatego wizyty na cmentarzach prosimy rozłożyć na kilka dni później i przygotować swoją podróż, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Okres uroczystości „Wszystkich Świętych” oraz „Zaduszek” to czas zadumy i refleksji, czas aby zatrzymać się na chwilę i pomyśleć nad tym jaką wartość ma dla nas życie. Tegoroczne obchody Święta Zmarłych, będą inne od poprzednich ze względu na obowiązujący stan epidemii. Pamiętajmy, że najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo zarówno nasze, naszych bliskich, ale także wszystkich odwiedzających cmentarze.

Apelujemy do państwa, aby w tych dniach stosować się przede wszystkim do zaleceń epidemiologicznych. Jeżeli zdecydujemy się odwiedzić groby bliskich i będziemy korzystać z własnego środka transportu, nie zapominajmy o bezpieczeństwie podczas podróży. Pamiętajmy o tym, że w okolicach cmentarzy należy spodziewać się większego natężenia ruchu.

Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem na drogach Mazowsza każdego dnia, w tym okresie działania policjanci będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do celu. 

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą na bieżąco dostosowywać intensywność działań adekwatnie do natężenia ruchu i uwarunkowań drogowych. 

Bądźmy w tym okresie dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Zachowajmy rozwagę i postępujmy w taki sposób, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

WRD KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony