Aktualności

Pijany kierowca z dożywotnim zakazem został ujęty przez obywatela. Okazało się, że był poszukiwany

Data publikacji 05.11.2020

Czujny mieszkaniec gm. Załuski udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla, który miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nietrzeźwy ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany. Wkrótce trafi do zakładu karnego.

Przedwczoraj dyżurny płońskiej komendy skierował policyjny patrol do miejscowości Strachowo (gm. Płońsk), gdzie osobowym oplem miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który widział, jak kierowca osobówki jechał slalomem z dużą prędkością. Przed rondem w Strachowie, gdy pijany kierowca zwolnił, mieszkaniec gm. Załuski zajechał mu drogę i zmusił do zatrzymania auta, a następnie zabrał kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę. 

Jak się okazało, oplem kierował 36-letni płońszczanin, który miał w organizmie blisko 2,7 promila alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kilkakrotnie był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowych wyroków.

Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu, a wkrótce zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Gratulujemy mieszkańcowi gm. Załuski czujności na drodze i szybkiej reakcji. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie.  

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony