Aktualności

E-lekcje z mazowiecką Policją

Data publikacji 10.11.2020

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie możemy zapomnieć o edukacji naszych pociech z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i bezpieczeństwa w internecie. Mazowieccy policjanci przygotowali wirtualne lekcje dla uczniów.

W dobie pandemii, kiedy uczniowie wszystkich szkół swoją edukację realizują w domach policjanci nie mają możliwości uczestniczenia w bezpośrednich spotkaniach i przygotowania do bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznego surfowania w sieci.

Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 34 w Radomiu przygotowali pilotażowe, wirtualne,  spotkania z uczniami klas piątych. Celem przedsięwzięcia jest przekazywanie uczniom wiedzy o prawidłowym, bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przygotowania ich do egzaminu na pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową oraz bezpiecznego surfowania po stronach internetowych.

W każdy czwartek o godz. 9:30 policjanci będą spotykać się z dziećmi na e-lekcjach i przekazywać niezbędną wiedzę do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach i w Internecie.

Policjanci zapraszają do współpracy inne szkoły licząc jednocześnie na aktywność i zaangażowanie uczniów.

Autor: kom. Emilia Kosma

Powrót na górę strony