Chciał przekupić policjantów, by „nie zauważyli” papierosów z przemytu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Chciał przekupić policjantów, by „nie zauważyli” papierosów z przemytu

Data publikacji 09.03.2017

Policjanci ze Zwolenia zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który usiłował im wręczyć 2 tys. zł łapówki. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek na terenie gminy Przyłęk zwoleńscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód, którego właściciela podejrzewali o handel papierosami z przemytu. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy. Po chwili skręcił w boczną drogę i zatrzymał się przy lesie.

Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, w tym 240 paczek papierosów oraz 7200 sztuk tzw. samoróbek. Mężczyzna chcąc uniknąć kary, próbował wręczyć funkcjonariuszom 2 tys. zł. Policjanci zatrzymali 68-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zatrzymanemu grozi grzywna lub do lat 2 wiezienia.

Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator zabezpieczył „łapówkę” na poczet dalszych kar i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Autor: Agnieszka Kołdej/RJ

 

Powrót na górę strony