Nielegalne wytwórnie alkoholu zlikwidowane - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Nielegalne wytwórnie alkoholu zlikwidowane

Data publikacji 20.11.2020

Ostrołęccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali 2 nielegalne wytwórnie alkoholu. Zarekwirowano pół tysiąca litrów gotowych wyrobów alkoholowych, 2200 litrów „zacieru” oraz ponad 100 kg półproduktów służących do wytwarzania nielegalnego alkoholu. Zabezpieczono także sprzęt służący do ich produkcji.

Policjanci z Ostrołęki ustalili, że na terenie powiatu prowadzona jest nielegalna produkcja alkoholu. Mundurowi zaplanowali dwudniowe działania. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją weszli na teren kilku posesji na terenie powiatu ostrołęckiego. Policjanci zabezpieczyli pół tysiąca litrów gotowych wyrobów alkoholowych oraz 2200 litrów półproduktu, tzw. zacieru. Substancję przechowywane były w kilkudziesięciu plastikowych beczkach. W jednym z miejsc odbywała się produkcja, a w innych składowanie nielegalnego alkoholu. Ponadto zabezpieczono ponad 100 kg półproduktów służących do wytwarzania nielegalnego alkoholu.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn (52 i 64 lata). Za nielegalne wyrabianie alkoholu mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony