Aktualności

Policjanci z mazowieckiej grupy ,,SPEED” udaremnili jazdę kolejnym niebezpiecznym kierowcom. Pomocna była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 20.11.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem ostrołęccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia. Dziś, dzięki informacji przekazanych za pośrednictwem mapy przez samych mieszkań mundurowi zatrzymali dwóch niebezpiecznych kierowców. Kierowcom już zatrzymano prawa jazdy. Zostali także ukarani wysokim mandatami karnymi, a do ich konta kierowców zostało dodanych po 10 punktów karnych.

Brawura, przecenianie własnych możliwości w połączeniu z nadmierną prędkością, niejednokrotnie prowadzą do tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń bezpieczeństwa każdy z nas ma wpływ, m.in. na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zaznaczając miejsca, gdzie dochodzi do łamania prawa. I takie właśnie miejsce, w którym miało dochodzić do przekraczania dozwolonej prędkości zostało zaznaczone przez samych mieszkańców Białobrzega Dalszego.

Dziś policjanci z mazowieckiej grupy ,,SPEED” pojechali pod wskazany punkt i potwierdzili zgłoszenie. W trakcie jego weryfikacji mundurowi zatrzymali dwóch kierowców. Pierwszy z nich dostawczym peugeotem jechał w obszarze zabudowanym 126 km/h, natomiast drugi fordem 111.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zmuszeni byli zatrzymać im prawa jazdy. Ponadto kierowców ukarano wysokimi mandatami karnymi, a do ich kont zostało dopisanych po 10 punktów karnych.

To kolejny przypadek wykorzystania przez mundurowych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony