Mazowiecka grupa SPEED - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 14.12.2020

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1062 wykroczenia na drogach naszego garnizonu, 832 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 15 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 933 mandaty, a w 17 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 19 praw jazdy oraz 51 dowodów rejestracyjnych, 6 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego z mazowieckiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w rażący sposób łamali przepisy ruchu drogowego.

Na terenie powiatu płockiego na DK-62 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który chyba nieświadomie wyprzedzał nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Policjanci ukarali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem 200 zł, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Drugi kierujący samochodem osobowym przekroczył dopuszczalną prędkość 143/90 km/h. i nie sygnalizował zmiany pasa ruchu. Otrzymał mandaty w wysokości 600 zł, 11 punktów karnych.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.56 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony