Zarzuty i areszt za udzielanie narkotyków - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Zarzuty i areszt za udzielanie narkotyków

Data publikacji 13.03.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o udzielanie środków odurzających. 19 i 25-letni przysuszanie usłyszeli już zarzuty. Wobec starszego sąd zastosował trzy miesięczny tymczasowy areszt.

Przysuscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępstw narkotykowych uzyskali informację, że na jednej z imprez udzielane są narkotyki. Spotkanie odbywało się w jednym z prywatnych domów na terenie gminy Wieniawa.

Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Zatrzymany został 19-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut udzielania środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Przysusze wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Funkcjonariusze pracujący przy sprawie w trakcie dalszych czynności zatrzymali drugiego z mężczyzn, który na imprezie miał „częstować” amfetaminą i marihuaną. Przysuscy policjanci zatrzymali 25-latka na terenie Warszawy.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono łącznie 6 zarzutów za udzielanie środków odurzających, w tym osobie małoletniej. Jak się okazało to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakiego dopuścił się zatrzymany.

Sąd na wniosek Policji i prokuratury zadecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: asp. Aneta Wilk/AC

Powrót na górę strony