Policjant po służbie zatrzymał kierującego z 3 promilami i dożywotnim zakazem - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał kierującego z 3 promilami i dożywotnim zakazem

Data publikacji 14.01.2021

Wczoraj po południu policjant z posterunku w Wieczfni Kościelnej, będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego toyotą. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, posiada też dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Na dodatek przewoził pijanego pasażera.

Policjant, jadąc po służbie prywatnym samochodem, w miejscowości Długokąty (gm. Wieczfnia Kościelna), zauważył kierującego toyotą corollą, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. W samochodzie był także pasażer. Policjant telefonicznie powiadomił patro, a sam ruszył za samochodem. Próbował zatrzymać go w pobliżu stacji paliw w Dzierzgowie, jednak kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył. W trakcie jazdy zjeżdżał z drogi na pobocze, a nawet na pole uprawne. Został zatrzymany chwilę później przez interweniującego policjanta. Na miejsce przyjechał wezwany patrol, z którym policjant był w stałym kontakcie. Jak się okazało, za kierownicą toyoty siedział pijany kierujący- recydywista, 42-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Już wcześniej stracił prawo jazdy - dożywotnio. W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wsiadł do samochodu, wypił pół litra wódki. Na dodatek w samochodzie przewoził pijanego kolegę, który swoje prawo jazdy stracił dwa tygodnie wcześniej.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska 

Powrót na górę strony