Aktualności

Dźgnął nożem swojego rodaka. Został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 01.02.2021

Do groźnego zdarzenia, podczas którego ranny w brzuch został 33-letni mężczyzna doszło w miniony czwartek na terenie gminy Rząśnik. Z ustaleń śledczych wynika, że cios nożem zadał 30-letni obywatel Ukrainy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Oficer dyżurny wyszkowskiej policji w miniony czwartek wieczorem otrzymał informację o mężczyźnie ugodzonym nożem. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol z posterunku w Somiance. Po potwierdzeniu zgłoszenia policyjni śledczy natychmiast przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia, a także do namierzenia i zatrzymania sprawcy dźgnięcia nożem. Na miejscu przez kilka godzin pracował technik kryminalistyki, który wykonywał oględziny oraz zabezpieczał ślady.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mężczyźni wcześniej spożywali alkohol, pokłócili się, po czym wyszli podwórko i tam w trakcie szarpaniny 30-letni obywatel Ukrainy zadał cios nożem kuchennym 33-letniemu rodakowi. Mężczyzna nie udzielając pomocy rannemu uciekł. Funkcjonariusze przystąpili do „namierzenia” sprawcy przestępstwa. W piątek podejrzewany 30-latek sam zgłosił się do policjantów w Warszawie i przyznał się do tego co zrobił.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie obywatelowi Ukrainy zarzutu uszkodzenia ciała w postaci rany ciętej jamy brzusznej i spowodowanie naruszenie czynności narządów ciała na okres trwający powyżej 7 dni. W niedzielę Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 30-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony