Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 02.02.2021

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 983 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 671 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 865 mandaty, a w 15 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 38 dowodów rejestracyjnych, 4 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.31 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony