Pobili mężczyznę i grozili mu, zostali zatrzymani natychmiast po zdarzeniu - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pobili mężczyznę i grozili mu, zostali zatrzymani natychmiast po zdarzeniu

Data publikacji 12.02.2021

Mławscy policjanci zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu trzech mężczyzn, podejrzanych o pobicie 20-latka. Do pobicia doszło w środę przed południem, w pobliżu jednego z bloków w Mławie. Podejrzani trafili do mławskiego aresztu. Usłyszeli już zarzuty.

Zatrzymani w bezpośrednim pościgu, tuż po zdarzeniu mężczyźni, to dwaj mieszkańcy pow. mławskiego, 22 i 41-latek oraz 38-letni mieszkaniec Darłowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyźni zaatakowali 20-latka na ulicy, przed jednym z bloków w Mławie. Grozili mu pozbawieniem życia, uderzali po całym ciele, a jeden z napastników zniszczył mu okulary. Napadnięty 20-latek znał atakujących. Bezpośrednio po zdarzeniu napastnicy próbowali uciec interweniującym policjantom. Zostali jednak zatrzymani po krótkim pościgu. Jeden z nich, 22-latek z pow. mławskiego miał przy sobie porcję handlową narkotyków. Dwóch pozostałych zatrzymanych miało w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pokrzywdzony młody mężczyzna doznał obrażeń głowy oraz twarzy. Został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Mławie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Trójka napastników trafiła do mławskiego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim oraz kierowania gróźb karalnych. 22-latek usłyszał ponadto zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony