Aktualności

Szukali obrączki na siódemce

Data publikacji 21.03.2017

W minioną niedziele na obwodnicy Białobrzegów dwie osoby chodziły z wykrywaczem metali. Za nic mieli bezpieczeństwo swoje i kierowców. Najważniejsze dla nich było odnalezienie obrączki.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach otrzymał zgłoszenie o tym, że dwie osoby chodzą po trasie S7 z wykrywaczem metali. Policjanci którzy pojechali na miejsce byli bardzo zaskoczeni, gdy okazało się, że kobieta i mężczyzna przeczesują wykrywaczem metali pobocze drogi w poszukiwaniu obrączki. Kobieta krążek wyrzuciła z pojazdu w zeszłym roku.

Piesi swoją obecnością stwarzali bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo pojazd, którym przyjechali na miejsce zaparkowali na poboczu drogi ekspresowej. Takim postojem samochód również stwarzał niebezpieczeństwo. Amatorzy poszukiwań zostali ukarani  mandatami  za swoje wykroczenia i zaprzestali  poszukiwań.

Wielu pieszych poruszających się po drodze ekspresowej nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw jakie niesie takie zachowanie. Kierowcy  nie spodziewają się pieszego w takim miejscu, a w przypadku zauważenia osoby reagują bardzo gwałtownie powodując zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Autor: mł. asp. Edward Banach

Powrót na górę strony