Pijany recydywista chciał ukraść samochód - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Pijany recydywista chciał ukraść samochód

Data publikacji 23.02.2021

Do policyjnego aresztu trafił 41-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie, który pijany w Niegowie usiłował ukraść samochód. Alkomat w jego organizmie wykazał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna już usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu oraz uszkodzenia mienia w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

W piątkową noc chwilę przed północą policjanci z Posterunku Policji w Zabrodziu otrzymali zgłoszenie od właścicieli samochodu o usiłowaniu kradzieży ich pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce i już po niespełna minucie byli w miejscowości Niegów.

Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali właścicieli samochodu, którzy próbowali uniemożliwić mężczyźnie wyjechanie z posesji. Złodziej na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać, był pobudzony i w dalszym ciągu próbował odjechać samochodem. Wezwany do zachowania zgodnego z prawem nie stosował się do poleceń i wykrzykiwał w stronę policjantów, że nic mu nie zrobią. Skutecznie przeprowadzona akcja doprowadziła do zatrzymania i obezwładnienia mężczyzny. 41-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania kradzieży fiata doblo oraz uszkodzenia mienia poprzez uderzenie tyłem pojazdu w drzwi garażu. Nie był to pierwszy konflikt z prawem mieszkańca gminy Zabrodzie. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 7,5 roku więzienia, gdyż popełnił czyny zabronione w warunkach recydywy.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony