Aktualności

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Repkach zapobiegli tragedii ratując kobietę przed popełnieniem samobójstwa

Data publikacji 22.03.2021

Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowych z Posterunku Policji w Repkach, udało się uratować niedoszłą samobójczynię. Kobieta weszła na strych, gdzie miała zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperatka trafiła pod fachową opiekę lekarską.

Kilka dni temu dzielnicowi z Posterunku Policji w Repkach zostali skierowani do jednej z miejscowości na terenie gminy Bielany, gdzie z zgłoszenia wynikało, że kobieta chce popełnić samobójstwo. Dotarcie do będącej w zagrożeniu życia kobiety było utrudnione, gdyż w informacji przekazanej przez WCPR nie było podanego dokładnego adresu pobytu kobiety. Dzielnicowi przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami miejscowości ustalając błyskawicznie, gdzie może znajdować się kobieta.

Po wejściu na strych domu dzielnicowi odnaleźli 45-latkę, która miała już założoną na szyi pętlę przyczepioną do drewnianej konstrukcji dachu. Policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, zdjęli z jej szyi pętlę i pomogli jej wstać. Kobieta przyznała się mundurowym, że jeszcze zażyła leki. Dzielnicowi wezwali natychmiast na miejsce ratowników medycznych, którzy zabrali kobietę do szpitala.

Natychmiastowa reakcja i doświadczenie dzielnicowych, pozwoliły ocalić życie 45-letniej kobiety, dzięki czemu na czas trafiła pod fachową opiekę lekarską.

Autor: mł. asp. Dominika Ślepowrońska

 

Powrót na górę strony