Aktualności

#szczepimysię - Ruszyła akcja szczepień policjantów garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 25.03.2021

Dzisiaj rano rozpoczęły się szczepienia policjantów garnizonu mazowieckiego. Na Mazowszu wyznaczono 27 punktów szczepień dla funkcjonariuszy. Jako pierwsi dawki szczepionek przyjęli policjanci z "pierwszej linii", którzy najczęściej mają bezpośredni kontakt z osobami, które mogą być zakażone. Policjanci będą szczepieni w takim czasie, który nie będzie kolidował z powszechnym programem szczepień.

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce - służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego.

Dzisiaj szczepienia mundurowych ruszyły na Mazowszu. Aby odciążyć medyków szczepiących również inne grupy obywateli, mundurowi będą przyjmowali m.in. w weekendy.

Szacuje się, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki policjantom powinna zakończyć się w maju. Policjanci w codziennej służbie spotykaja się z osobami zakażonymi na koronawirusa. Bardzo często muszą podejmować interwencje w stosunku do osób, które miały przebywać w izolacji, jak to miało np. miejsce w Ostrowi Mazowieckiej - https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/52597,Opuscil-oddzial-covidowy-odnalezli-go-ostrowscy-policjanci.html

Zespół Prasowy

 

  • policjant podczas szczepienia
  • policjantka podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjanci stojący przed poradnią lekarską
Powrót na górę strony